Nemocnica V Topoľčanoch investovala z eurofondmi do modernizácie rádiológie 2,6 milióna eur


Dátum: 08.07.2020

Obrázok k aktualite Nemocnica V Topoľčanoch investovala z eurofondmi do modernizácie rádiológie 2,6 milióna eur
V topoľčianskej nemocnici začalo od stredy oficiálne fungovať zmodernizované rádiodiagnostické oddelenie. Celková výška investície do jeho prestavby a vybavenia novými prístrojm aj s pomocou európskych fondov  presiahla sumu 2,6 milióna eur.

  Vďaka rozsiahlej prestavbe priestorov a presťahovaniu rádiológie do zmodernizovaných priestorov sa v nemocnici vybudovalo komplexné pracovisko, kde pacient podstúpi celú diagnostiku na jednom mieste. „Rádiológia je zároveň úzko prepojená s urgentným príjmom, oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny, centrálnou sterilizáciou a operačnými sálami. Akútneho pacienta teda nemusíme presúvať z miesta na miesto a značne šetríme čas, ktorý je potrebný na záchranu jeho života,“ vysvetlil riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany Viktor Dudáš.

Ako pripomenul, vďaka umiestneniu pracovísk do spoločných priestorov dokáže zdravotnícky personál v akútnych prípadoch rýchlo reagovať a dobre funguje aj spolupráca rôznych odborníkov. „Navyše, aj centrálne operačné sály následne prejdú rozsiahlou rekonštrukciou, keďže celková plánovaná výška investície vrátane spoluúčasti nemocnice sa vyšplhá takmer na 12,3 milióna eur,“ povedal Dudáš.

Nemocnica ukončila stavebné práce koncom minulého roka a následne do zmodernizovaných priestorov začala sťahovať rádiodiagnostické oddelenie a inštalovať nové medicínske technológie, ktoré spresnili a zrýchlili diagnostiku i rozšírili spektrum vyšetrení. Do samotných prístrojov investovala nemocnica aj s pomocou európskych fondov 1,8 milióna eur.

Skočiť na hlavné menu