Najväčšej obľube sa teší cyklotrasa medzi Trenčínom a Nemšovou


Dátum: 05.08.2021

Obrázok k aktualite Najväčšej obľube sa teší cyklotrasa medzi Trenčínom a Nemšovou

Najobľúbenejšou cyklotrasou v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) je podľa údajov z umiestnených sčítačov úsek medzi Trenčínom a Nemšovou. Ako informoval cyklokoordinátor Úradu TSK Ondrej Repka, po 11-kilometrovom úseku, ktorý je súčasťou cezhraničného projektu s mestom Brumov-Bylnice, prešlo za sedem mesiacov tohto roka takmer 145-tisíc cyklistov.

„Denne sa po trase popod Skalku nad Váhom prevezie v priemere 777 ľudí, len počas júla ju využilo takmer 41-tisíc cyklistov. Denné maximum na tejto trase zaznamenal sčítač koncom júna, bolo to takmer 4 900 cyklistov," uviedol Repka.

TSK monitoruje frekvenciu cyklistov aj na troch otvorených úsekoch Vážskej cyklomagistrály, ktorá by po dokončení mala prechádzať naprieč celým krajom. „V poradí tretí sprístupnený úsek Vážskej cyklomagistrály medzi Novým Mestom nad Váhom a Trenčínom využilo za prvý mesiac od jeho oficiálneho otvorenia viac ako 18-tisíc cyklistov. Denný priemer sa pohybuje na úrovni 637 cyklistov a najvyťaženejšie bývajú zväčša nedele,“ doplnil Repka.

Na úseku medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom zaevidovali elektronické sčítače v mesiaci júl 15 127 cyklistov, úsek medzi Púchovom a Nosickou priehradou využilo počas sledovaného obdobia 16 324 cyklistov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu