Na Európskom týždni regiónov a miest v Bruseli košický kraj predstaví vodíkovú štúdiu


Dátum: 28.09.2020

Obrázok k aktualite Na Európskom týždni regiónov a miest v Bruseli košický kraj predstaví vodíkovú štúdiu
Košický samosprávny kraj (KSK) sa druhý rok po sebe zapojí do Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli. Na podujatí predstaví štúdiu zameranú na preskúmanie potenciálu využitia vodíkových technológií v Košickom kraji. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„V našej štúdii analyzujeme potenciálne oblasti pre implementáciu vodíkových technológií ako alternatívneho zdroja energie, a to v oblastiach ako výroba, doprava, skladovanie, výskum a vývoj aj vzdelávanie. Uvedomujeme si, že jediným spôsobom, ako dosiahnuť prínos pre širokú verejnosť, je konať spolu s rôznymi zainteresovanými stranami, ako sú priemyselné odvetvia, investori, univerzity, výskumné inštitúcie či tvorcovia politík. Veríme, že partnerov v tejto oblasti nájdeme aj vďaka Európskemu týždňu regiónov a miest,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Štúdiu zameranú na preskúmanie potenciálu využitia vodíkových technológií v Košickom kraji realizovala župa z dôvodu, že národná vodíková stratégia zatiaľ absentuje. Využívanie vodíka je pritom podľa Trnku jednou z iniciatív Slovenska pridať sa k aktuálnemu trendu propagácie vodíkových technológií ako alternatívnych zdrojov energie v rámci energetickej transformácie EÚ.

Európskeho týždňa regiónov a miest sa každoročne zúčastňujú zástupcovia regionálnych a miestnych administratív, experti z akademickej obce, ako aj národné asociácie, politici, novinári či finančné inštitúcie. Konať sa bude od 5. do 22. októbra a v tomto roku sa zameria na tri prioritné oblasti: Zelená Európa, Kohézia a Spolupráca a Upevnenie postavenia občanov v EÚ.​
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu