Na ďalšie cyklochodníky bude Trnava žiadať z eurofondov viac ako dva milióny eur


Dátum: 19.09.2021

Obrázok k aktualite Na ďalšie cyklochodníky bude Trnava žiadať z eurofondov viac ako dva milióny eur

Mesto Trnava má pripravené ďalšie projekty na zlepšenie podmienok pre cyklistov, s ktorými sa bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Mestské zastupiteľstvo v Trnave bude na najbližšom rokovaní v utorok 21. septembra schvaľovať podanie žiadostí o financie na štyri cyklochodníky. Tie majú pribudnúť na Piešťanskej ulici, Hajdóczyho ulici, medzi Zelenečskou ulicou a centrom mesta a na okraji Horného rybníka medzi Trnavou a Bielym Kostolom.

Predpokladané náklady na tieto štyri projekty sú 2,4 milióna eur, Trnava sa bude uchádzať o nenávratné finančné príspevky z výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR v celkovej čiastke takmer 2,3 milióna eur. Z vlastného rozpočtu by sa na spolufinancovaní podieľalo piatimi percentami. Predloženie žiadostí a spolufinancovanie jednotlivých projektov musia schváliť mestskí poslanci.

Najnáročnejším z týchto projektov bude cyklochodník a chodník pre chodcov vedený po lávke na okraji rybníka medzi Trnavou a Bielym Kostolom. Rozpočet počíta v tomto prípade s nákladmi vo výške 1,3 milióna eur.

Trnave sa v získavaní nenávratných finančných príspevkov z eurofondov na zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy, predovšetkým cyklistickej, obvykle darí. Aktuálne prebieha výstavba cyklochodníkov na Veternej ulici a Pri kalvárii, na ktoré samospráva tiež získala peniaze z eurofondov. Aj viaceré ďalšie cyklochodníky predtým financovala z externých zdrojov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu