Na cyklochodník popri Váhu získal Hlohovec peniaze z eurofondov


Dátum: 05.10.2021

Obrázok k aktualite Na cyklochodník popri Váhu získal Hlohovec peniaze z eurofondov

Mesto Hlohovec získalo prostredníctvom Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR nenávratný príspevok 353 800 eur z eurofondov na cyklochodník po korune pravostrannej hrádze rieky Váh. Ide o úsek od železničného mosta po starý most v mestskej časti Šulekovo. Súčasťou cyklochodníka bude aj vybudovanie podjazdu pod cestným mostom. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Hlohovca Miroslav Kollár.

Hlohovec už vo verejnom obstarávaní hľadá zhotoviteľa cestičky pre chodcov a cyklistov so šírkou 2,5 až 3 metre s predpokladanou hodnotou zákazky 398-tisíc eur. Lehota na predkladanie ponúk uplynie 8. októbra.

„Cieľom projektu je obnova, rekonštrukcia a dobudovanie cyklistických komunikácií v meste Hlohovec, ako aj jeho prepojenie s okolitými sídlami. S prácami v rámci prvého úseku medzi cestným a železničným mostom za obchodným centrom plánujeme začať hneď na jar,“ dodal Kollár. Vybudovanie tohto úseku by malo zmierniť dopady dočasne zatvoreného mosta na ceste II/513, ktoré je v pláne v roku 2022. Trnavský samosprávny kraj frekventovaný most pre plánovanú zásadnú rekonštrukciu uzavrie asi na pol roka pre autá a približne na tri týždne aj pre cyklistov a chodcov.

Zdroj:SITA


Skočiť na hlavné menu