Mladí ľudia ukázali pomoc z eurofondov vo svojich videách – Úrad vlády SR ich odmenil


Dátum: 09.06.2015

Zmodernizované električkové trate, električky aj informačné tabule na zastávkach, tiché a bezpečné námestia či ihriská pre deti vďaka vybudovaným obchvatom miest, nové školy a nemocnice. Práve v týchto oblastiach vidia prínos eurofondov mladí ľudia – študenti stredných a vysokých škôl na Slovensku, ktorí sa zapojili do súťaže videospotov Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu, vyhlásenej Úrado...m vlády SR.

Cieľom súťaže bolo zviditeľniť finančnú pomoc zo štrukturálnych fondov EÚ v regiónoch Slovenska originálnou a pre študentov atraktívnou formou, podporiť a oceniť tvorivosť mladých ľudí, vytvoriť priestor pre prezentáciu ich schopností a talentu, ako aj spropagovať vynovené mesto či región, z ktorého pochádzajú, kde bývajú, študujú a pod.

Práce boli hodnotené odbornou komisiou podľa nasledovných kritérií :
• uchopenie témy
• tvorivosť
• originalita
• spracovanie
• inovatívnosť

Porota bola zložená so zástupcov Úradu vlády SR, Zastúpenia Európskej Komisie v SR a odborného garanta z oblasti audiovízie: Ingrid Šrámková, Peter Malec /Úrad vlády SR/, Katarína Touquet Jaremová /Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku/ a Roman Lipták /odborný garant z oblasti audiovízie/. O víťazoch, ktorí získali lákavé ceny, rozhodla porota takto:

1. miesto : Branislav Marget / Žilina/ - HD kamera+ 2 lístky na trojdňový festival NOVA ROCK 2015 v Rakúsku +2 lístky na festival Bažant Pohoda 2015

2. miesto : Martina Bátorová/ Prievidza / - 2 lístky na trojdňový festival NOVA ROCK 2015 v Rakúsku

3. miesto : Viktória Gulyás / Bratislava / - 2 lístky na festival Bažant Pohoda 2015
Víťaz súťaže, Branislav Marget si dnes prebral cenu od organizátorov súťaže osobne. Ako hovorí, tému videa nosil v hlave dlhšie, ale na realizáciu mu chýbalo to najdôležitejšie: „Nemal som hlavnú predstaviteľku, ale nakoniec som presvedčil svoju sesternicu Lauru.“

Všetky víťazné videospoty súťaže úradu vlády Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu si môžete pozrieť na adrese:
https://www.youtube.com/watch?v=ok3pMcNvE7Q


Skočiť na hlavné menu