Mesto Trenčín pokračuje v revitalizácii vnútroblokov


Dátum: 25.06.2020

Obrázok k aktualite  Mesto Trenčín pokračuje v revitalizácii vnútroblokov
Revitalizácia vnútroblokov na sídlisku Juh v Trenčíne pokračuje aj v tomto roku. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, aktuálne sa začali práce pri kompletnej obnove vnútrobloku na Východnej ulici. Trenčianska radnica ich financuje vďaka nenávratnému príspevku z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške takmer 272-tisíc eur.

Na revitalizácii vnútrobloku na Východnej ulici sa budú podieľať hneď tri spoločnosti. Stavebné práce za 165-tisíc eur zrealizuje spoločnosť COLAS Slovakia, s. r. o., o zariadenie detského ihriska sa postará firma mmcité2, s. r. o. a sadovnícke práce má na starosti spoločnosť SATES, a. s. Podľa zmlúv by práce mali byť hotové do siedmich mesiacov.

V priestore medzi obytnými domami na uliciach Halalovka a Východná vybudujú 138 metrov dlhý chodník. "Kompletná obnova vnútrobloku sa dotkne územia s rozlohou 1 115 metrov štvorcových. Pôvodný mobiliár a spevnené plochy nahradia nové komunikácie, detské ihrisko, oddychová zóna, nová zeleň i osvetlenie," priblížila revitalizačný projekt Ságová.

V území budú integrované prvky zelenej a sivej infraštruktúry pre trvalo udržateľné hospodárenie so zrážkovými vodami. "Dreviny sa vysadia do protieróznych rýh, ktoré budú pomáhať vsakovaniu dažďovej vode. S výsadbou nových stromov a krov sa počíta okolo detského ihriska i na svahoch pod ihriskom. Všetky upravované plochy vo vnútrobloku budú mať nový trávnik," uviedla Ságová. Novinkou bude vodovodná prípojka, ktorá umožní účinné polievanie zelene v čase sucha.


Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu