Mesto Sliač chce vybudovať cyklotrasu do Sielnice a Kováčovej za 422-tisíc eur


Dátum: 07.10.2019

Obrázok k aktualite Mesto Sliač chce vybudovať cyklotrasu do Sielnice a Kováčovej za 422-tisíc eur
Kúpeľné mesto Sliač plánuje vybudovať cyklotrasu do obcí Sielnica a Kováčová za 422-tisíc eur. Zo zverejnených súťažných podkladov verejného obstarávania vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) vyplýva, že predpokladaná suma na samotnú stavbu predstavuje 335 577,93 eura bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Potenciálni dodávatelia prác môžu svoje ponuky posielať v predĺženej lehote do deviatej hodiny 14. októbra. Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena v eur vrátane DPH.

Ako pre agentúru SITA uviedla primátorka Sliača Ľubica Balgová, cyklotrasu bude samospráva financovať nenávratným finančným príspevkom z eurofondov a päť percent bude tvoriť spolufinancovanie mesta. „Celková suma oprávnených výdavkov na projekt cyklotrasy je 422-tisíc eur,“ konkretizovala investíciu primátorka. Vybratý dodávateľ má cyklotrasu zrealizovať do 12 mesiacov odo dňa odovzdania a prevzatia staveniska.

Sliač je v súčasnosti prepojený približne štvorkilometrovou cyklotrasou nazývanou „rodinná cestička“ s okresným mestom Zvolen. Vybudovaním novej cesty pre cyklistov vznikne ďalšia možnosť na oddych a relax v regióne.​
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu