Mesto Prievidza získalo z dotácií a eurofondov takmer 7 miliónov eur


Dátum: 06.08.2020

Obrázok k aktualite Mesto Prievidza získalo z dotácií a eurofondov takmer 7 miliónov eur
Mesto Prievidza získalo od roku 2016 do roku 2019 nenávratné finančné príspevky vo výške viac ako 6,8 milióna eur. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje. Vďaka poskytnutým príspevkom môže mesto investovať do rekonštrukcie materskej školy, výstavby detských jaslí alebo vybudovať cyklotrasu do Bojníc.
"Sme radi, že sa nám darí realizovať významné investičné akcie, ktoré by sme z rozpočtu mesta bez eurofondov pravdepodobne nedokázali financovať. Takto dokážeme kompletne zrekonštruovať Materskú školu na Ulici M. Mišíka, vybudovať parkovisko v predstaničnom priestore, zrekonštruovať stanicu v časti mestskej hromadnej dopravy, budovať detské jasle či cyklotrasu. Všetky práce sú realizované práve v týchto dňoch," uviedla primátorka Prievidze Katarína Macháčková.
Aktuálne najvýznamnejšou akciou financovanou z eurofondov je výstavba prvej etapy cyklotrasy medzi Prievidzou a Bojnicami. Za 1,56 milióna eur vybuduje mesto 3 666 metrov cyklistických chodníkov a spoločných chodníkov pre cyklistov a peších, pričom súčasťou projektu je aj vybudovanie doplnkovej cyklistickej infraštruktúry, ako sú odpočívadlá, cyklostojany a oddychové priestory.
Mimorozpočtové zdroje mesto Prievidza v priebehu posledných štyroch rokov postupne investovala do rôznych oblastí. "Získané dotácie z Ministerstva školstva SR boli napríklad investované do opráv telocviční a iných priestorov v základných školách. Jeden z najväčších nenávratných finančných príspevkov bol poskytnutý z Ministerstva životného prostredia SR na realizáciu projektu zhodnocovania biologicky rozložiteľného odpadu vo výške viac ako 2,3 milióna eur," doplnil hovorca mesta.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu