Mesto podpísalo zmluvy na rekonštrukciu vnútrobloku Sitnianska za viac ako 900-tisíc eur


Dátum: 26.02.2021

Obrázok k aktualite Mesto podpísalo zmluvy na rekonštrukciu vnútrobloku Sitnianska za viac ako 900-tisíc eur

Mesto Banská Bystrica podpísalo zmluvy na obnovu sídliskového vnútrobloku Sitnianska v mestskej časti Sásová so štyrmi víťazmi verejných obstarávaní. Podľa údajov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je konečná suma obnovy za dve etapy vo výške 900 548,38 eura bez dane z pridanej hodnoty. Táto suma je o 187-tisíc eur nižšia, ako boli celkové predpokladané hodnoty dvoch súťaží na jednotlivé etapy.

Verejné obstarávania prebiehali súčasne na obidve etapy, pričom realizáciu prvej etapy získala kompletne vo všetkých troch častiach zvolenská firma Idea Invest, spol.s r.o. Druhú etapu si podelia tri spoločnosti - Pemax Plus, spol. s r.o., z Banskej Bystrice, Dryada garden, s.r.o., z Oravského Veselého a Intersystem EU, s.r.o., z Bytče.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, obidve súťaže na zhotoviteľa sú momentálne v procese kontroly na riadiacom orgáne, keďže na financovanie radnica požiadala o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. „Až po ich odsúhlasení budeme môcť odovzdať stavenisko do rúk zhotoviteľa,“ uviedla hovorkyňa s tým, že realizácia podľa zmluvy začne nasledovný deň po odovzdaní staveniska a zhotoviteľ má 12 mesiacov na revitalizáciu.

Rekonštruovaná má byť plocha približne 45-tisíc metrov štvorcových, ktorá zahŕňa ihrisko, známe pod názvom Opavia, priestor s tenisovým kurtom nad Základnou školou Sitnianska a športový park za školským areálom. Tento priestor je dlhodobo v zlom stave.

„Cieľom tohto investičného zámeru je vytvoriť moderný a bezpečný vnútroblok určený pre aktívny oddych detí, mládeže a dospelých. Súčasťou projektu je rekonštrukcia chodníkov a spevnených plôch, doplnenie mobiliáru a herných prvkov, úprava zelene a podobne,“ objasnila Marhefková.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu