Medzilaborce: Mesto zmodernizovalo učebne na ZŠ Duchnovičova


Dátum: 27.04.2022

Obrázok k aktualite Medzilaborce: Mesto zmodernizovalo učebne na ZŠ Duchnovičova
Mesto Medzilaborce vďaka nenávratnému finančnému príspevku z európskych štrukturálnych a investičných fondov zmodernizovalo odborné učebne na Základnej škole Duchnovičova. Viac ako 40.500 eur poslúžilo na výmenu vybavenia polytechnickej, fyzikálnej a biologicko-chemickej učebne pochádzajúceho z roku 1987. Pre TASR to potvrdil Marián Dribňak z referátu správy majetku a eurofondov.

V učebni fyziky samospráva preinvestovala viac ako 14.500 eur. Pribudla tam premietacia súprava elektrostatických siločiar, obnovili sa súprava demonštrácie elektrostatického poľa, model jednoduchého hydraulického lisu či kvapalinový baroskop s príslušenstvom. Takmer 13.700 eur poslúžilo na obnovu vybavenia biologickej a chemickej učebne vrátane triednej súpravy na simuláciu úrazov a resuscitačnej figuríny.

"Polytechnická učebňa je vybavená mobilnými pracoviskami na obrábanie kovov a dreva so závesnými panelmi v hodnote 12.320 eur," doplnil Dribňak s tým, že cieľom projektu bolo tiež skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu intenzívnym využitím prvkov inkluzívneho vyučovania.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu