Medovarce: Starý kultúrny dom prejde komplexnou obnovou


Dátum: 06.08.2021

Obrázok k aktualite Medovarce: Starý kultúrny dom prejde komplexnou obnovou
Starý kultúrny dom v obci Medovarce v okrese Krupina čaká komplexná rekonštrukcia. Začať by sa mala ešte tento rok v lete. Obec na ňu získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov takmer 200.000 eur.

"Máme už vysúťaženého dodávateľa stavby a čakáme len na schválenie Pôdohospodárskou platobnou agentúrou, ktorej sme nedávno doplnili všetky potrebné materiály k projektu," hovorí starosta Pavel Plachý.

V kultúrnom dome bola sála s javiskom, sociálne zariadenia, kuchynka, knižnica a malá modlitebňa. Objekt sa po prestavbe celkom zmení. Bude mať novú dispozíciu, čaká ho výmena strechy, okien, zmena vykurovania a nová bude aj fasáda, doplnil starosta

Obec v budove spred asi 60 rokov organizovala všetky dôležité dedinské podujatia a využívali ho aj samotní obyvatelia na rôzne rodinné oslavy, svadby či kary. Budova však už niesla v sebe viaceré nedostatky a opravy by nemali dlhodobý prínos. Prvá písomná zmienka o Medovarciach pochádza ešte z roku 1156. V súčasnosti má dedina asi 220 obyvateľov.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu