Materská škola na Vinbargu dostala nový vzhľad za zhruba 730-tisíc eur


Dátum: 22.11.2022

Obrázok k aktualite Materská škola na Vinbargu dostala nový vzhľad za zhruba 730-tisíc eur

Materská škola na sídlisku Vinbarg v Bardejove dostala nový vzhľad. Po pol roka trvajúcich rekonštrukčných prácach odovzdal stavebník stavenisko mestu ako zriaďovateľovi školy. Oprávnené výdavky na projekt modernizácie škôlky predstavujú zhruba 730-tisíc eur. Mestu bol schválený nenávratný finančný prostriedok na jeho realizáciu vo výške približne 700-tisíc eur.

 

Ako informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, v rámci rekonštrukcie bola vymenená strecha, zateplený obvodový plášť, vymenené okná a dvere a vynovený sokel. „Ešte budú realizované dokončovacie práce na exteriéri i vo vnútri samotného objektu, ale už dnes môžeme povedať, že škôlka sa zmenila na nepoznanie. Svieže farby, príťažlivý exteriér i interiér a najmä dosiahnuté energetické úspory hovoria jasnou rečou o tom, že rozhodnutie samosprávy ísť do takýchto projektov bolo správne a predvídavé,“ uviedol Hij

 

<p>Ako dodal, mesto postupne energeticky zhodnocuje a rekonštruuje všetky školy a predškolské zariadenia vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.


Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu