Martin a Vrútky spája takmer trojkilometrová cyklotrasa


Dátum: 18.05.2021

Obrázok k aktualite Martin a Vrútky spája takmer trojkilometrová cyklotrasa
Mestá Martin a Vrútky spája takmer trojkilometrová cyklotrasa, ktorú otvorili v utorok v martinskom Športparku Pltníky. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
martinvrarutky


"Obojsmerná cyklotrasa v dlžke 2,79 kilometra spĺňa najmodernejšie štandardy čo sa týka povrchu, označenia i osvetlenia. Povrchovo je upravená asfaltobetónom a pozdĺž trasy je umiestnených päť cyklistických odpočívadiel s drobným mobiliárom," uviedla Kalmanová.

Doplnila, že cyklotrasa uľahčí spojenie medzi turčianskymi mestami a v budúcnosti plynule nadviaže na cykloprepojenie Žilina – Vrútky – Martin. "Je pre nás záväzkom prispievať k zlepšovaniu kvality života obyvateľov nášho mesta. Preto nepochybujem, že cyklotrasa je dobrou investíciou. Ako lekára ma obzvlášť teší, že Martinčania športujú a trávia svoj čas aktívne. Tento mesiac je dôkazom, že šport v Martine vždy podporíme – v pondelok sme otvorili Atletický areál pre verejnosť, dnešný deň patrí cyklistike a už o pár dní nás čaká aj otvorenie tréningovej hokejovej haly," povedal primátor Martina Ján Danko.

Výstavba cyklotrasy stála 1,8 milióna eur a jej martinskú časť realizovala spoločnosť Doprastav, a. s. Na jej financovaní sa podieľal Integrovaný regionálny operačný program

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu