Levoča získala cenu Petra Buriana za cezhraničnú spoluprácu


Dátum: 21.01.2019

Obrázok k aktualite Levoča získala  cenu Petra Buriana za cezhraničnú spoluprácu
Koncom minulého roka získalo mesto Levoča cenu Petra Buriana za vzájomnú dlhodobú spoluprácu a udržiavanie vzťahov s mestom Starý Sacz. Súťaž vyhlasuje každoročne združenie pre najlepšie spolupracujúce samosprávy – členov Združenia Euroregiónu „Tatry“, ktoré Levoču ocenilo na XXIV. Cezhraničnom kongrese Euroregiónu „Tatry“.
 
Ako informuje mesto Levoča na svojich webových stránkach, Levoča realizovala v spolupráci s poľským partnerom niekoľko zaujímavých projektov, napríklad obnovu fontány dobročinnosti na námestí, či rekonštrukciu vstupu do veže Baziliky sv. Jakuba, obnovu átria Mestského kultúrneho strediska a spoločné aktivity na so zameraním na podporu cestovného ruchu – účasť a propagácia mesta na výstavách cestovného ruchu (CR), vydávanie propagačných materiálov, publikácií, návštevu tour operátorov jednotlivých regiónov, vzdelávacie aktivity, či výmenné kultúrne pobyty.
 
Poľské mesto Starý Sacz je partnerským mestom Levoče už od roku 2003.
Spoločnou deklaráciou sa zaviazali rozvíjať spoluprácu medzi mestami, ochraňovať a zhodnocovať historické a kultúrne dedičstvo na území miest, podporovať ekonomický rozvoj zameraný na trvalo udržateľný rozvoj kvalitného cestovného ruchu, rozvíjať spoločné projekty zahrňujúce sféru kultúry, športu a vzdelávania.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu