KROMPACHY: Nemocnica otvorila nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie


Dátum: 04.03.2022

Obrázok k aktualite KROMPACHY: Nemocnica otvorila nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

Nemocnica Krompachy dnes za účasti ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského otvorila nové Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Nemocnica získala z Európskeho fondu regionálneho rozvoja z Integrovaného regionálneho operačného programu na túto rekonštrukciu 3,71 milióna eur, sama sa na financovaní podieľala 10 percentami. Informovala o tom Martina Pavliková zo skupiny Agel SK.

Modernizácia Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa začala vo februári 2020. „Počas dvoch rokov rekonštrukcie sa pracovalo na dvadsiatich lôžkach, čo bolo miestami, vzhľadom k vysokému záujmu klientiek, komplikované. Zrekonštruované oddelenie bude kapacitne väčšie. V novej budove sa bude poskytovať zdravotná starostlivosť na 38 lôžkach. K dispozícii bude 11 nadštandardných izieb,“ uviedla primárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia krompašskej nemocnice Svetlana Lukáčová.

Pri modernizácii boli vybudované aj nové pôrodné aj operačné sály. Súčasťou príspevku z eurofondov bolo aj doplnenie prístrojovej techniky v nemocnici – výmena CT prístroja za prístroj s vyšším štandardom, výmena RTG prístroja za plne digitalizovaný prístroj, operačné stoly a lampy pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

„Počas uplynulých týždňov sa intenzívne pracovalo na sťahovaní Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, aby sme mohli 1. marca spustiť prevádzku v zrekonštruovaných priestoroch, v ktorých sa môže začať pracovať v plnom rozsahu. Ide o budovu s piatimi podlažiami, ktorej dva roky trvajúca rekonštrukcia bola realizovaná vďaka sume 3,7 milióna eur z eurofondov,“ uviedol riaditeľ krompašskej nemocnice František Lešundák a pripojil aj poďakovanie za pochopenie aj okolitým nemocniciam, do ktorých boli počas februárovej prevádzkovo-technickej prestávky presmerované rodičky.


Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu