Holíč rozšíril materskú školu o dve triedy s kapacitou 44 miest


Dátum: 01.03.2022

Obrázok k aktualite Holíč rozšíril materskú školu o dve triedy s kapacitou 44 miest
Mesto Holíč otvorilo nové elokované pracovisko materskej školy na Kollárovej ulici. V nových priestoroch vzniklo miesto pre celkovo 44 detí. TASR o tom informoval hovorca mesta Jaroslav Čársky.

Nové pracovisko vzniklo na Kollárovej ulici v objekte bývalého školského zariadenia. "Má dve triedy po 22 detí. Každá disponuje vlastnou šatňou. Vybudovaná je spoločná jedáleň, skladový priestor, infekčná izba, umyváreň, WC pre deti a učiteľky a výdaj stravy prístupný cez chodbu s vlastným vstupom," uviedla riaditeľka materskej školy Daša Sládková.

Mesto rekonštrukciou reagovalo na deficit, ktorý v meste vznikol. "Ten vznikol následkom novej legislatívy o predškolskom vzdelávaní. Využitá bola grantová schéma Ministerstva vnútra (MV) SR Ľudské zdroje, ktorá bola zameraná aj na marginalizované skupiny. Všetkých 44 miest máme naplnených a v súčasnosti nemáme žiadne problémy s umiestnením detí v predškolských zariadeniach," doplnil primátor mesta Zdenko Čambal.

Z grantovej schémy získalo mesto približne 113.000 eur. "Z vlastného rozpočtu sme investovali na stavebné práce približne 40.000 eur a na interiérové vybavenie viac ako 50.000 eur. Náklady na rekonštrukciu boli v celkovej výške 210.000 eur. Vďaka tomuto novému pracovisku máme v Holíči zabezpečené kapacity predškolských zariadení na najbližších 5 až 6 rokov," informoval primátor.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu