Handlovská samospráva zabezpečí výstavbu jaslí za viac ako 340.000 eur z eurofondov


Dátum: 05.08.2021

Obrázok k aktualite Handlovská samospráva zabezpečí výstavbu jaslí za viac ako 340.000 eur z eurofondov
Samospráva Handlovej zabezpečí výstavbu zariadenia pre deti do troch rokov. Jasle za viac ako 340.000 eur vzniknú v nevyužitých priestoroch v areáli Senior centra, čím mesto prepojí dve generácie. Radnica už vybrala cez verejnú súťaž dodávateľa prác. Vyplýva to z oznámenia, ktoré uverejnila vo vestníku verejného obstarávania.  

Zariadenie s kapacitou 15 miest bude mať podlahovú plochu 175 štvorcových metrov, zamestnanie tu nájdu tri kvalifikované opatrovateľky s priamou starostlivosťou o deti. Jedna z nich bude zodpovedať za vedenie zariadenia. Pracovný tím doplní upratovačka, respektíve pracovníčka na výdaj stravy.

Dodávateľ, ktorým je na základe výsledku verejnej súťaže prievidzská spoločnosť T.M.G., a.s. zabezpečí výstavbu samotného zariadenia, spevnených plôch, realizáciu dopravného riešenia, ako i vybudovanie detského ihriska. Mesto jej za práce zaplatí 346.884,67 eura. Zmluvu o dielo podpísala radnica s firmou koncom júla. Zmluva nadobudne účinnosť až po schválení procesu verejného obstarávania zo strany poskytovateľa nenávratného finančného príspevku, ozrejmila pre TASR hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.  

 Projekt pod názvom Podpora a rozvoj služieb starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa na komunitnej úrovni v meste Handlová bude radnica financovať z Integrovaného regionálneho operačného programu.  

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu