Fotografická súťaž #EUinMyRegion 2018 má víťazov


Dátum: 18.09.2018

Obrázok k aktualite Fotografická súťaž #EUinMyRegion 2018 má víťazov
Blahoželáme 30 víťazom fotografickej súťaže #EUinMyRegion 2018.
Traja sú aj zo Slovenska!Zoznam víťazov:

Florian Juritsch (Rakúsko), Fabrice Serodová (Belgicko), Lyubomila Dimitrova (Bulharsko), Emmanuel Lemaignen, Loic Bel, Adrien Staquet a Fabrice Menier (Francúzsko), Michail Amoiridis Giovanni Sogari, Giuseppe Pignotti a Margherita Maggi (Taliansko), Aigars Ievins (Lotyšsko), Bob Simon (Luxembursko), Bram Gesink (Holandsko), Adrian Krać, Andrzej Kurzyński, Karolina Nawrot, Zane Šime a Michał Szkudlarek Pedro Ventura a Hugo Alexandre dos Santos Couto (Portugalsko), Maria Gabriela Riglea a Vasile Stoica (Rumunsko), Marek Včelka, Susanna Včelková a Patrik Václavik (Slovensko), Sophie Pedroso (Španielsko).

Z 530 predložených fotografií porota vybrala 30 víťazných fotografií na základe estetickej kvality, tvorivosti a významu pre tému súťaže.

Fotografie sa teraz zostavia na výstavu, ktorá bude cestovať po celej Európe. Otváracia etapa bude v Bruseli počas Európskeho týždňa regiónu a miest, v októbri.

Súťaž prebiehala od mája do augusta  a vyzvala občanov, aby vo svojom okolí našli projekty financované z Európskej únie a zaslali tie najlepšie zábery. Od roku 2012 sa do súťaže zúčastnilo niekoľko tisíc občanov, čo z neho robí vlajkovú iniciatívu Európskej komisie.

Skočiť na hlavné menu