Finále vedomostnej súťaže "Mladý Európan 2016"


Dátum: 25.05.2016

Obrázok k aktualite Finále vedomostnej súťaže "Mladý Európan 2016"
Dnes 25.mája sa v Tatrách uskutočnilo finále 11. ročníka vedomostnej súťaže "Mladý Európan". Víťazi si hodnotné ceny v podobe študijno-informačnej návštevy inštitúcií Európskej únie v Bruseli, laptopov, či tabletov prevzali od vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka.

Vo finále sa stretlo 13 súťažných družstiev – víťazov regionálnych kôl - zo stredných škôl z celého Slovenska. Študenti si zmerali svoje sily vo vedomostiach  z oblasti histórie, geografie či zaujímavostí a významných osobností EÚ a jej členských krajín.
Tohtoroční víťazi:
1. miesto: Gymnázium Partizánske
2. miesto: Gymnázium Detva
3. miesto: Gymnázium Zvolen
 
 „Blahoželám víťazom 11. ročníka Mladého Európana. Táto súťaž dáva študentom možnosť ukázať svoje vedomosti o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Som veľmi rád, že záujem o ňu stúpa, je to dôkaz toho, že medzi študentmi je veľký záujem o Európsku úniu. " povedal v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.
Záštitu nad súťažou aj tento rok prevzal podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič.
Partnerom súťaže bol Úrad vlády Slovenskej republiky, ktorý pripravil ceny pre víťazov
Regionálne kolá sa uskutočnili  od 4.  do 29. apríla 2016.  Prvé kolo regionálnych súťaží pozostávalo z vedomostného testu o Európskej únii. V druhom kole mohli súťažiaci preukázať svoje jazykové zručnosti. Do tretieho kola regionálnych súťaží následne postúpili tri najlepšie súťažiace družstvá, čakali ich zaujímavé vedomostné otázky doplnené obrázkami. Víťazi regionálnych kôl zabojovali vo finále celonárodného kola.
Súťaž je určená študentom 2. a 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku ju organizuje v spolupráci s 12 regionálnymi informačnými centrami Europe Direct.
 
Skočiť na hlavné menu