Fiľakovo zastreší realizáciu viacerých projektov cezhraničnej spolupráce


Dátum: 11.01.2022

Obrázok k aktualite Fiľakovo zastreší realizáciu viacerých projektov cezhraničnej spolupráce
Mesto Fiľakovo na juhu Lučeneckého okresu zastreší na slovenskej strane realizáciu balíka projektov pod spoločným názvom Akčný plán zamestnanosti po osi R2 a M3, na ktorom participuje s maďarskou Agentúrou rozvoja Novohradu. Publicitu akčného plánu zabezpečí prostredníctvom Koordinačného a komunikačného projektu – CCP. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová.

Akčný plán cezhraničnej spolupráce obsahuje celkom päť projektov z rôznych oblastí, na ktorých spolupracuje desiatka partnerských organizácií zo Slovenska i Maďarska. Prostredníctvom projektu CCP zabezpečí fiľakovská samospráva na slovenskej strane jednotnú a zosúladenú komunikáciu akčného plánu a jasne vysvetlí ciele, aktivity a výsledky jednotlivých projektov.

"Projekt CCP poskytuje pre celý balík projektov služby podpory manažmentu, eliminácie rizík, finančného a právneho poradenstva či komunikácie. Partnerom poskytne odborný manažment a podá pomocnú ruku v záujme úspešnej realizácie ich aktivít," vysvetlila projektová manažérka Tímea Kovács.

Nosnou myšlienkou Akčného plánu po osi R2 a M3 je podpora zamestnanosti, budovanie a rozvoj podnikateľského prostredia a infraštruktúry či zvýšenie kvality vzdelávania rôznych cieľových skupín ohrozených sociálnym vylúčením na trhu práce. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja bol balík projektov podporený celkovou sumou takmer 3,4 milióna eur.

Súčasťou akčného plánu je napríklad projekt oživenia priemyselnej zóny vo Fiľakove. Jeho cieľom je revitalizácia bývalej fiľakovskej smaltovne, vďaka čomu by v areáli mohlo vzniknúť približne 50 nových pracovných miest. Súčasťou balíka projektov je i partnerstvo medzi Strednou odbornou školou - Szakközépiskola Fiľakovo a Obchodnou a priemyselnou komorou župy Nógrád, ktoré má priniesť propagáciu stolárskej profesie v regióne či nové moderné vybavenie dielne vo fiľakovskej strednej škole.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu