FIĽAKOVO: Pri železničnej stanici stavajú prvú časť cyklochodníka za 128-tisíc eur


Dátum: 05.10.2020

Obrázok k aktualite FIĽAKOVO: Pri železničnej stanici stavajú prvú časť cyklochodníka za 128-tisíc eur
Na druhú etapu cyklotrasy s dĺžkou takmer 300 metrov bude samospráva žiadať dotáciu viac ako 133-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Pri železničnej stanici vo Fiľakove aktuálne pracujú na stavbe časti cyklochodníka, ktorý by mal v záverečnej fáze prepojiť železničnú stanicu s priemyselnou zónou. Ako mesto informuje v tlačovej správe, výstavba prvej etapy bude stáť približne 128-tisíc eur, pričom samospráva na ňu získala prostriedky z akčného plánu rozvoja okresu.

Vznikajúca prvá časť cyklotrasy prepojí železničnú stanicu s parkom. „Po pripomienkovaní projektu sme vyšli v ústrety aj železniciam, preto okrem cyklochodníka zo zámkovej dlažby v tomto úseku staviame aj tri metre širokú asfaltovú cestu, ktorú budú využívať aj oni,“ objasnil primátor Attila Agócs s tým, že k výstavbe asfaltky bolo nevyhnutné do projektu zapracovať aj verejné osvetlenie a dažďovú kanalizáciu. „Napriek tomu, že nám tým stúpli predpokladané náklady, podarilo sa nám tento 235-metrový úsek vysúťažiť za dobrú cenu, vďaka čomu sme ušetrili viac ako 40-tisíc eur,“ konštatoval primátor.

Na druhú etapu cyklochodníka s dĺžkou takmer 300 metrov, ktorý prepojí park s priemyselnou zónou, mesto v najbližších dňoch podá žiadosť o dotáciu cez Integrovaný regionálny operačný program na ministerstvo pôdohospodárstva. „V ňom budeme žiadať viac ako 133-tisíc eur, ktoré budeme v prípade úspešnosti spolufinancovať piatimi percentami,“ uzavrel Agócs.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu