Europe in My Region


Dátum: 29.04.2016

Obrázok k aktualite Europe in My Region

Európska komisia dnes začína prvú kampaň „Europe in My Region s cieľom povzbudiť občanov, aby spoznali projekty financované z EÚ z celej Európy a dozvedeli sa o nich niečo viac.

Kampaň „Europe in My Region“, ktorú organizuje Generálne riaditeľstvo Komisie pre regionálnu politiku s podporou zastúpení a riadiacich orgánov Komisie, sa bude konať od 29. apríla do 11. júna v 23 krajinách EÚ a bude zahŕňať vyše 1200 podujatí s očakávanou účasťou tisícov občanov.

Organizácia kampane „Europe in My Region“ sa odvíja od štyroch rôznych iniciatív: dni otvorených dverí projektov EÚ, hľadanie pokladu, fotosúťaž a blogová kampaň. Zámerom všetkých týchto činností je povzbudiť občanov, aby navštívili projekty financované z EÚ a aby sa podelili o fotografie a zážitky s ostatnými na sociálnych sieťach.

Počas mája príjemcovia finančnej podpory EÚ predstavia svoje projekty občanom počas dní otvorených dverí projektov EÚ a pomocou on-line mapy bude možné zistiť zemepisnú polohu projektov zapojených do tejto iniciatívy. Občania budú taktiež vyzvaní, aby sa zapojili do hľadania pokladu, ktoré sa bude konať v 18 krajinách a celkovo v 45 regiónoch. Hľadači pokladu budú musieť nájsť skryté stopy v niektorých spolufinancovaných projektoch a odpovedať na on-line kvíz.

Piaty ročník facebookovej fotosúťaže (2. máj – 28. august) sa zameriava na ocenenie projektov, ktoré prinášajú skutočnú zmenu v miestnych komunitách. Ak sa chcú občania zapojiť do súťaže, musia odfotografovať projekt financovaný z prostriedkov EÚ, pričom na fotografii musí byť aj tabuľa alebo pútač s informáciami o financovaní a vlajka EÚ. Traja víťazi budú môcť vyhrať kurz fotografovania s profesionálnym fotografom a výlet do Bruselu.

V neposlednom rade, najtalentovanejší blogeri, ktorí napíšu o miestnych projektoch, budú pozvaní do Bruselu, aby sa zúčastnili na mediálnom programe European Week of Regions & Cities (10. – 13. októbra 2016).

Ďalšie informácie:
Europe in My Region


Skočiť na hlavné menu