Dobré fondy EÚ– Kaštieľ v Spišskom Hrušove obnovili vďaka eurofondom


Dátum: 27.11.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ– Kaštieľ v Spišskom Hrušove obnovili vďaka eurofondom
Spišský Hrušov patrí medzi najstaršie spišské obce. Obnovený kaštieľ je národnou kultúrnou pamiatkou, jednou z troch, ktoré v obci môžeme nájsť. Kaštieľ bol pôvodne stavaný ako renesančný z roku 1956, neskôr v polovici 18. storočia bol upravený do barokového štýlu a začiatkom 19. storočia do klasicistického.V minulosti bol kaštieľ sídlom obecného úradu. Postupne došlo k prestavbe nielen vonkajšej časti, ale aj interiéru. V pôvodnom stave nájdeme vestibul, pracovňu starostu a kanceláriu matriky. Ústredný vestibul je zaklenutý klenbou s lunetami. Po rekonštrukcii sa kaštieľ otvoril verejnosti ako Múzeum regionálnej kultúry Mariaška.

Nájdeme v ňom preto dobovú expozíciu a predmety z regionálneho poľnohospodárstva či regionálneho folklóru. Európska únia prispela na rekonštrukciu kaštieľa v Spišskom Hrušove sumou vo výške necelých 1,2 milióna eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku https://dobrefondy.eu.

Skočiť na hlavné menu