DOBRÉ FONDY EÚ- Kasárne Márie Terézie v Nových Zámkoch zrekonštruovali vďaka eurofondom


Dátum: 28.12.2021

Obrázok k aktualite DOBRÉ FONDY EÚ- Kasárne Márie Terézie v Nových Zámkoch zrekonštruovali vďaka eurofondom
Objekt kasárni v Nových Zámkoch bol postavený na konci 18. storočia. Odvtedy sa traduje aj jeho názov - kasárne Márie Terézie. Na začiatku 20. storočia k nim bola pribudovaná aj jazdiareň. Po bombardovaní v priebehu druhej svetovej vojny bol takmer celý objekt zničený a jediné, čo sa zachovalo, bol práve objekt spomínanej jazdiarne. Od roku 1968 v nej bolo umiestnené sovietske vojsko a budova sa po jeho odchode využívala ako sklad kontaminovanej zeminy na vyčistenie. V súčasnosti tento objekt po rekonštrukcii slúži na rôzne kultúrne podujatia, slávnosti, svadby a koncety, ale bol využitý napríklad aj ako očkovacie centrum počas pandémie Kovid.

Súčasťou zrekonštruovanej jazdiarne sú aj reprezentačné priestory, ktoré využíva napríklad primátor mesta. Budova jazdiarne bola vybudovaná v klasicistikom slohu. Prvky tohto slohu sú vidieť aj na dnešnej rekonštrukcii. Jediná, čo sa ešte z celého areálu jazdiarne zachovalo, ja klasicisná brána, ktorá je ešte stále v rekonštrukcii. Výška príspevku Európskej únie na rekonštrukciu tejto budovy bola viac ako 2 3500 00,- eur.

Aj dnešným videom vás už tradične prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.


Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
https://slovakia.representation.ec.eu...

Skočiť na hlavné menu