Deň Európy na Hlavnom námestí v plnom prúde


Dátum: 09.05.2017

Obrázok k aktualite Deň Európy na Hlavnom námestí v plnom prúde
Príďte, ešte Vás čaká Korben Dallas, Puding pani Elvisovej a Tolstoys .
A na záver celého dňa Vás už tradične čaká prekvapenie....

 
 
Dnes, 9. mája 2017 ,slávime Deň Európy, v rovnaký deň, ako je oficiálny dátum založenia Európskej únie. Nečakajú vás žiadne oficiality, ale naopak deň plný príjemnej atmosféry a zábavy pre všetky vekové kategórie v spojení s programom, ktorý obohatí aj vaše vedomosti o Európskej únii.

Okrem hudby je k dispozícii od doobeda sprievodný program plný kvízov, súťaží a kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ. V stánkoch európskych veľvyslanectiev, kultúrnych centier, európskych sietí, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu, sa dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám Európska únia ponúka.

Nechýba  ani stánok operačných programov, v ktorom sa môžete dozvedieť, aké máte možnosti čerpania eurofondov a už tradičné Koleso šťastia o zaujímavé ceny.

Vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek k tomu dodal:  „Deň Európy je spoločný sviatok nás všetkých, pretože okrem národnej identity a občianstva máme aj európsku identitu a občianstvo. 9. máj, ktorý symbolicky nasleduje po dni osláv konca druhej svetovej vojny, nám každoročne pripomína, že to bola práve európska integrácia, ktorá po zničujúcom konflikte priniesla svojim občanom už desiatky rokov trvajúci mier a prosperitu.“

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa ešte dnes môžete tešiť na kapely ako Korben Dallas, Puding pani Elvisovej a Tolstoys. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch.

Organizátormi osláv Dňa Európy v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Informačná kancelária Európskeho parlamentu v SR. Partnermi podujatia sú Úrad vlády SR v spolupráci s Riadiacimi orgánmi Európskych štrukturálnych a investičných fondov, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Hlavné mesto Bratislava.
 
Skočiť na hlavné menu