Cezhraničný projekt KOMBIbike zameraný na zdieľané bicykle v hodnote takmer 981-tisíc eur bude spájať Slovákov a Maďarov


Dátum: 17.05.2021

Obrázok k aktualite Cezhraničný projekt KOMBIbike zameraný na zdieľané bicykle v hodnote takmer 981-tisíc eur bude spájať Slovákov a Maďarov
Cezhraničný projekt KOMBIbike v hodnote takmer 981-tisíc eur, v rámci ktorého budú zdieľané bicykle spájať Slovákov a Maďarov, predstavil dnes v Komárne minister dopravy Andrej Doležal spolu s primátorom mesta Bélom Keszeghom. Projekt zameraný na cezhraničný systém požičiavania bicyklov je z veľkej časti spolufinancovaný z Programu spolupráce Interreg V-A Slovensko-Maďarsko. Ako informoval prostredníctvom sociálnych sietí šéf rezortu dopravy, projekt KOMBIbike je príkladom toho, ako môžu zdieľané bicykle pomôcť nielen obyvateľom mesta, ale aj turistom. Na celom okruhu bude po novom k dispozícii 13 dokovacích staníc a 130 bicyklov, z toho 35 elektrobicyklov.
bike

Do projektu KOMBIbike sa zapojilo 9 miest na oboch stranách Dunaja. Kým zo Slovenska sú to Komárno, Hurbanovo, Nové Zámky, Kolárovo a Nesvady, tak z Maďarska Komárom, Tata, Kisbér a Oroszlány. „Mesto Komárno je ukážkovým príkladom využitia projektu zdieľaných bicyklov, ktoré môžu využiť obyvatelia mesta, ale aj jeho návštevníci - cykloturisti pri návšteve susedného Maďarska, prípadne Kolárova, Hurbanova, Nesvadov a iných miest pri Dunaji alebo Váhu," vyhlásil minister dopravy Doležal, podľa ktorého jeho rezort vyjadril aj minulý rok jasnú podporu cyklistickej doprave, keď mestu v rámci Cyklovýzvy 2019 pridelili dotáciu vo výške viac ako 75-tisíc eur.
bike+

Predmetná dotácia bola využitá na výstavbu dvoch uzamykateľných cykloprístreškov spolu pre 60 bicyklov pri železničnej stanici Komárno a pri Termálnom kúpalisku. Obyvatelia a návštevníci mesta tak majú pri príchode alebo odchode vlakom z mesta kam odložiť bicykel. Zároveň môžu využiť prístrešok pri návšteve Termálneho kúpaliska. „A, samozrejme, netreba zabúdať ani na plán obnovy, kde na rozvoj cyklodopravy pôjde cca 100 miliónov eur," dodal Andrej Doležal.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu