BSK: SOŠ informačných technológií na Hliníckej v Bratislave komplexne obnovili


Dátum: 26.01.2022

Obrázok k aktualite BSK: SOŠ informačných technológií na Hliníckej v Bratislave komplexne obnovili
Strednú odbornú školu (SOŠ) informačných technológií na Hliníckej 1 v Bratislave  komplexne obnovili. Zrekonštruovaná je budova školy, budova kuchyne s jedálňou a odborné pracoviská majú nové materiálno-technické vybavenie. Zvýšila sa aj energetická efektívnosť objektov vďaka zatepleniu a rekonštrukcii vykurovania.

"Celková rekonštrukcia a modernizácia stála takmer 1,4 milióna eur (spolufinancovaných z Integrovaného regionálneho operačného programu – IROP), z čoho Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako realizátor projektu financoval takmer 70.000 eur. Na materiálno-technické vybavenie išlo vyše 250.000 eur," spresnila hovorkyňa BSK Lucia Forman.


Za posledné obdobie podľa kraja narástol záujem o študijné a učebné odbory so zameraním na oblasť elektrotechnika a doprava, pošty a telekomunikácie. "Preto aj odbory na SOŠ informačných technológií sa sústreďujú na tieto žiadané oblasti. Žiaci tak môžu študovať odbory mechanik elektrotechnik, mechanik počítačových sietí, technik informačných či telekomunikačných technológií," uviedla hovorkyňa.

Na SOŠ na Hliníckej je centrum odborného vzdelávania.  Študenti môžu v súčasnosti v školách, ktorých zriaďovateľom je BSK, využívať celkovo osem takýchto centier. Slúžia pre podporu odborného vzdelávania a lepšieho prepojenia praktického vyučovania s reálnym pracovným prostredím.

"Aktuálne modernizujeme aj ďalšie, napríklad pre stavebníctvo na Ivanskej ceste, potravinárstvo na Harmincovej v Bratislave či veterinárstvo v Ivanke pri Dunaji," povedal predseda BSK Juraj Droba. Verí, že nové moderné priestory a kvalitné vybavenie prilákajú viac záujemcov o odborné vzdelávanie.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu