Brezno modernizuje autobusové zastávky v Mazorníkove aj z eurofondov


Dátum: 19.05.2021

Obrázok k aktualite Brezno modernizuje autobusové zastávky v Mazorníkove aj z eurofondov
Mesto Brezno začalo s modernizáciou autobusových zastávok v časti Mazorníkovo. Renovácia sa týka prístreškov, úpravy nástupišťa a osadenia bezbariérových prvkov. Informovala o tom samospráva s tým, že jej snahou je eliminovať negatívne vplyvy dopravy na životné prostredie najmä tým, že sa zvýši atraktívnosť verejnej osobnej dopravy na úkor zníženia individuálnej dopravy.

"Breznianska samospráva postupne modernizuje zastávky v celom meste s cieľom zvýšiť nielen kultúru a kvalitu cestovania, ale i bezpečnosť cestujúcich a ostatných účastníkov dopravy. Tentoraz prišli na rad zastávky na uliciach MPČĽ a Martina Benku. Na realizáciu tohto projektu získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov cez Integrovaný regionálny operačný program vo výške 95 percent celkových oprávnených výdavkov, čo predstavuje sumu viac než 79.000 eur na stavebné práce,“ uviedol magistrát na svojom webe.
 
Podľa neho obnovou zastávok v Mazorníkove sa zlepší ich dostupnosť, obe budú mať bezbariérový prístup. Na Ulici Martina Benku pribudne aj podsvietený priechod pre chodcov. Zvýši sa tak bezpečnosť cestujúcich, ale i ostatných občanov, ktorí prichádzajú na zastávky, a tiež komfort cestujúcich pri čakaní na autobusy verejnej dopravy za každého počasia. Vybudovaním bezbariérových či vodiacich prvkov sa zlepšia podmienky pre hendikepovaných ľudí.

„Projekt prispeje aj k zlepšeniu informovania verejnosti tým, že v zastávkových prístreškoch bude umiestnený cestovný poriadok lepšie chránený a zabezpečený proti vandalizmu. Na miestach, kde je doteraz len tabuľka s označením zastávky, pribudne prístrešok vo vnútri s lavičkou,“ dodáva brezniansky primátor Tomáš Abel.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu