BRATISLAVA: K Základnej škole Ostredková v Ružinove pribudne nový pavilón


Dátum: 09.03.2023

Obrázok k aktualite BRATISLAVA: K Základnej škole Ostredková v Ružinove pribudne nový pavilón
K Základnej škole (ZŠ) Ostredková v bratislavskom Ružinove pribudne nový pavilón. V budove bude sedem základných kmeňových tried, dve odborné učebne a telocvičňa pre 500 ľudí. Informuje o tom spoločnosť Dúha, ktorá stavbu realizuje z konštrukcie vyrobenej z ľahkej pozinkovanej ocele. „Vďaka tejto technológii je výstavba časovo menej náročná oproti výstavbe murovanej stavby," konštatuje zhotoviteľ s tým, že projekt bude energeticky úsporný, vybavený solárnymi panelmi a vnútornou rekuperáciou vzduchu. Projekt je financovaný z európskych fondov.

„Konštrukcia bola postavená do dvoch mesiacov aktívnej montáže," priblížil manažér pre montáž oceľových konštrukcií Dúha Marco Hochel. Ako dodal, ide o suchý proces výstavby, kde montážou panelových stien vytvoria objekt, ktorý následne vyplnia izoláciou a budú pokračovať opláštením. „Projekt je vybavený aj fotovoltikou a vykurovanie bude zabezpečené pomocou tepelného čerpadla,“ doplnil Hochel.

Takéto stavebné riešenie je podľa spoločnosti možné využiť na stavby až do výšky desať poschodí. „Základným materiálom konštrukcie je za studena valcovaná oceľ, ktorá je odolná voči požiaru, nešíri oheň a pri požiari má dlhodobo stály tvar bez deformácií, čím zvyšuje bezpečnosť v prípade vzniku požiaru," vysvetľuje zhotoviteľ s tým, že výstavba touto technológiou je rýchlejšia a šetrí aj financie. „Nakoľko oceľ je plnohodnotne odolná voči plesniam, vo vnútri oceľovej konštrukcie nedochádza k tvorbe plesní ako napríklad pri drevených konštrukciách," uzatvára.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu