Bardejov zrealizuje projekt v oblasti Smart City za viac ako 500.000 eur


Dátum: 25.06.2021

Obrázok k aktualite Bardejov zrealizuje projekt v oblasti Smart City za viac ako 500.000 eur
Zavedenie internetovej platformy pre dopravu a monitoring životného prostredia prostredníctvom senzorov má za cieľ projekt v oblasti Smart City, ktorý zrealizuje mesto Bardejov. Projekt s názvom Smart Bardejov – mesto na dosah, podporený z eurofondov, bude stáť viac ako 500.000 eur a mesto sa na ňom podieľa piatimi percentami. TASR o tom informoval hovorca mesta Štefan Hij.

"Dáta zo senzorov budú použité na rozvoj mestských verejných politík - dopravnej a parkovacej politiky, politiky životného prostredia a užitočných aplikácií pre občanov, návštevníkov aj podniky. Sprevádzkovanie platformy bude mať priamy dosah na kvalitu života občanov, životné prostredie v meste a lepšie plánovanie súvisiacich verejných politík," uviedol Hij.

V meste pribudne 11 inteligentných parkovacích automatov, viac ako 20 navigačných tabúľ a takmer 300 senzorov mapujúcich parkovanie.

V rámci projektu bude dodaný hardvér a aplikácie na monitoring životného prostredia, obsadenosť a rezerváciu parkovacích miest, kontrolu parkovného a tiež vizualizáciu meteorologických dát a indikátorov znečistenia prostredia.

"Celé riešenie je ideálne prvým, no zároveň kľúčovým krokom v komplexnom rozvoji internetu vecí ako integrálneho piliera moderného inteligentného mesta, takzvaného Smart City," dodal hovorca.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu