BARDEJOV: Za viac ako 1,67 milióna eur zrekonštruujú materskú i základnú školu na Námestí arm. gen. L. Svobodu


Dátum: 25.05.2022

Obrázok k aktualite BARDEJOV: Za viac ako 1,67 milióna eur zrekonštruujú materskú i základnú školu na Námestí arm. gen. L. Svobodu
Ide o dva z piatich eurofondových projektov, po ukončení ktorých bude mať mesto zmodernizované všetky svoje školy.Mesto Bardejov začalo s realizáciou ďalších dvoch projektov rekonštrukcie škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, zameraných na zníženie ich energetických nákladov. S využitím eurofondov zmodernizuje materskú aj základnú školu na Námestí arm. gen. L. Svobodu. Celkové náklady na rekonštrukciu presiahnu 1,67 milióna eur. Mesto už staveniská odovzdalo zhotoviteľom.

Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, projekt zníženia energetických nákladov materskej školy na Námestí arm. gen. L. Svobodu 15 má ambíciu znížiť spotrebu energie štyroch pavilónov školy a skvalitniť životné prostredie. Projekt rieši výmenu drevených zdvojených vonkajších okien a dverí za plastové šesťkomorové s izolačným trojsklom, zateplenie obvodového plášťa a strechy, výmenu klampiarskych konštrukcií, parapetných dosiek, lemoviek, ako aj demontáž a montáž bleskozvodu. Celkové schválené oprávnené náklady sú v sume takmer 732-tisíc eur, z toho nenávratný finančný príspevok presiahne 695-tisíc eur. Zhotoviteľom je spoločnosť Metrostav Slovakia, a.s. Bratislava. Doba realizácie je stanovená na 11 mesiacov.

Druhý projekt je zameraný na zníženie energetických nákladov na prevádzku Základnej školy Nám. arm. gen. L. Svobodu 16 prostredníctvom realizácie opatrení na úsporu energie vyplývajúcich z energetického auditu. Ide najmä o komplexnú obnovu vonkajšieho plášťa budovy s výmenou otvorových výplní a zateplením strechy. V budove nainštalujú energeticky efektívnejšie osvetľovacie telesá a zmodernizuje sa systém vykurovania, príprava teplej vody a rekuperácia tepla. Celkové schválené oprávnené náklady predstavujú sumu viac ako 930-tisíc eur, z toho nenávratný finančný príspevok presiahol 884-tisíc eur. Zhotoviteľom je firma Bau Top, s.r.o. a aj v tomto prípade je doba realizácie 11 mesiacov.

Ako pripomenul Hij, mesto už minulý týždeň odovzdalo zhotoviteľovi aj stavenisko rekonštrukcie základnej školy na Komenského ulici za takmer 948-tisíc eur. Radnica už má navyše schválené aj dva projekty zníženia energetickej náročnosti štyroch pavilónov Základnej školy B. Krpelca s nákladmi takmer dva milióny eur a nenávratným príspevkom vo výške viac ako 1,9 milióna eur. V týchto prípadoch sa ešte čaká na výsledky verejného obstarávania. „Po dokončení týchto projektov budeme mať všetky školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta zrekonštruované,“ skonštatoval pre agentúru SITA Hij.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu