Banská Bystrica získala viac ako dva milióny eur z eurofondov na obnovu vnútroblokov


Dátum: 08.10.2020

Obrázok k aktualite Banská Bystrica získala viac ako dva milióny eur z eurofondov  na obnovu vnútroblokov
Mesto pod Urpínom bolo úspešné v dvoch žiadostiach o eurofondy a získalo viac ako dva milióny eur na obnovu vnútroblokov v Sásovej a Fončorde. Ako ďalej informuje na sociálnej sieti primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, práce na sídlisku Sásová by sa mali uskutočniť v budúcom roku a revitalizácia vnútrobloku na Fončorde je v štádiu príprav na spustenie verejného obstarávania.
„Projekt revitalizácie 45-tisíc metrov štvorcových medzi Sitnianskou, Tatranskou a Strážovskou ulicou je po verejnom prerokovaní a získaní všetkých potrebných povolení v štádiu verejného obstarávania na zhotoviteľa. V budúcom roku by nám tak už nič nemalo brániť v tom, aby sme stavebné práce rozbehli naplno a vytvorili zo zanedbanej plochy ihriska Opavia, priestoru s tenisovým kurtom nad ZŠ Sitnianska a lokalitou za školským areálom kvalitné prostredie pre všetkých,“ konštatuje primátor.
Po rokoch tak podľa Noska pribudnú nové herné prvky a športové plochy pre rôzne vekové skupiny, osadia sa nové lavičky, stojany na bicykle, prístrešky, smetné koše a ďalšie. V rámci projektu je plánovaná obnova chodníkov a spevnených plôch, pribudne verejné osvetlenie a vysadia aj novú zeleň.

Skočiť na hlavné menu