Banská Bystrica začína s revitalizáciou vnútrobloku na sídlisku Fončorda


Dátum: 11.10.2021

Obrázok k aktualite Banská Bystrica začína s revitalizáciou vnútrobloku na sídlisku Fončorda
Na banskobystrickom sídlisku Fončorda sa začína s revitalizáciou vnútrobloku, od pondelka je už v rukách vysúťaženého zhotoviteľa. Toho čaká obnova priestoru s rozlohou 14.000 štvorcových metrov medzi Tulskou, Moskovskou ulicou a Kyjevským námestím. TASR o tom informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková s tým, že pre poveternostné podmienky sa v nasledujúcich mesiacoch zameria najmä na úkony, ktoré by obyvateľom bytových domov nemali prekážať.

Na zámere obnoviť vnútroblok na Fončorde začala samospráva pracovať v roku 2018 participatívnym spôsobom. „Výsledný zámer je príkladom dobrej spolupráce medzi mestom, projektantmi a obyvateľmi, na čom staviame i v súčasnosti pri príprave projektov tzv. zelených sídlisk. Po finálnej kontrole verejného obstarávania sme dnes ráno mohli odovzdať do rúk vysúťaženej stavebnej firmy celý priestor,“ konštatoval primátor Ján Nosko.

Zhotoviteľ má na obnovu osem mesiacov. Zastarané športoviská a pozostatky betónových plôch nahradia nové na športovanie pre deti každého veku, pribudnú komunitné záhrady a prvky tienenia. Všetky chodníky v areáli vnútrobloku obnovia, rôzne kríky nahradí nová výsadba 110 stromov. Súčasťou sú stojany na bicykle, odpadkové koše, lavičky, fontánka na pitie, fitness prvky, work-out zostava, stôl s lavicami, šachový stolík, kolotoč, hojdačka, pingpong, stena pre sprejerov či malý amfiteáter.

Celková výška stavebných prác, obnovy a výsadby zelene pred verejným obstarávaním bola vyše 995.000 eur, po ňom predstavuje necelých 832.000 eur, z toho nenávratný finančný príspevok, ktorý samospráva získala, je vo výške 760.000 eur.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu