Banská Bystrica chce do konca augusta obnoviť deväť autobusových zastávok


Dátum: 07.03.2022

Obrázok k aktualite   Banská Bystrica chce do konca augusta obnoviť deväť autobusových zastávok
Mesto Banská Bystrica chce do konca augusta 2022 opraviť celkom deväť frekventovaných autobusových zastávok. Na ich obnovu získalo ešte vlani nenávratný finančný príspevok vo výške 740.000 eur.

Ako informuje samospráva, rekonštruujú sa zastávky, kde dochádza často k dopravným nehodám a blokovaniu dopravy. „V rámci rekonštrukcie sa vybudujú zastávkové pruhy, opravia sa chodníky s bezbariérovou úpravou, osadia sa lavičky i prístrešky. Pre nevidiacich budú vybudované bezpečnostné pásy a osvetlenie na priechodoch pre chodcov,“ približuje práce mesto.

Už začiatkom februára sa začalo pracovať na obnove zastávky v okolí Tajovského parku v smere do mesta. Rovnako aj na Lazovej ulici v smere na Strieborné námestie, kde došlo k jej dočasnému zrušeniu. Aktuálne sa pracuje aj na zastávke Rooseveltova nemocnica v smere Tajovského, školy. Počas tejto rekonštrukcie je nástupište dočasne presunuté asi o 50 metrov proti smeru jazdy.

Podľa zverejneného zoznamu sa v najbližších týždňoch a mesiacoch začnú rekonštruovať aj autobusové zastávky Úsvit, smer Fončorda, Partizánska cesta, Mýto, smer Šalková, Partizánska cesta, SVP, smer Šalková, Partizánska cesta, Mýto, smer mesto, Rudohorská, horná, smer mesto a Rudohorská,dolná, smer mesto.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu