Bánovce nad Bebravou: Žiaci štvorice ZŠ môžu využívať modernejšie učebne


Dátum: 17.06.2021

Obrázok k aktualite Bánovce nad Bebravou: Žiaci štvorice ZŠ môžu využívať modernejšie učebne
Žiaci štvorice základných škôl (ZŠ) v Bánovciach nad Bebravou už môžu využívať zmodernizované učebne na výučbu prírodovedných a technických predmetov. Rekonštrukciu a nové vybavenie priestorov na školách samospráva financovala z fondov Európskej únie. Informovala o tom bánovská radnica.

Na ZŠ Partizánska samospráva zabezpečila modernizáciu fyzikálnej učebne, ktorú po rekonštrukcii vybavila novým interiérovým vybavením, interaktívnou tabuľou, ako i ďalšími pomôckami na fyzikálne pokusy.

Nové anatomické modely pribudli po modernizácii biologicko-chemickej učebne na ZŠ Školská, nové anatomické, zoologické a botanické modely môžu pri vyučovaní využívať i žiaci ZŠ Gorazdova. Učebne na oboch školách disponujú aj novými mikroskopmi a laboratórnym vybavením, interaktívnou tabuľou, nástennými tabuľami na spoznávanie živých i neživých prírodnín, novými pracovnými stolmi a stoličkami.  

Na ZŠ J. A. Komenského budú rozvíjať manuálne zručnosti žiakov v zrenovovanej polytechnickej učebni. Vo vynovených priestoroch osadili funkčné pracovné stoly s prívodom elektriny, žiaci majú k dispozícii i nové pracovné sety či náradie.  

Vybudovanie a zlepšenie technického vybavenia odborných učební na štvorici ZŠ financovalo mesto z Integrovaného regionálneho operačného programu. Na tento účel získalo nenávratné finančné príspevky spolu vo výške takmer 200.000 eur.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu